Újra pályázható a Sui Generis Támogatási Program

2014.11.24.

Az újra meghirdetésre kerülő „SUI GENERIS” című programban az új típusú szociális szövetkezetek foglalkoztatási képességének növeléséhez, profitorientált piaci szereplővé válásához kívánunk ösztönzést és támogatást nyújtani.

A támogatás célja és célcsoportja
Az ún. új típusú szociális szövetkezetek támogatása annak érdekében, hogy tagi munkavégzésre irányuló („Sui Generis”) jogviszony keretében minél több, a célcsoportnak megfelelő egyén kapjon lehetőséget a szociális szövetkezet keretei közötti munkavégzéshez. Az önellátást, önfenntartást és a fenntartható település létrehozását megalapozó tagi munkavégzésre irányuló jogviszony elterjesztése a szociális szövetkezeteknél.
Pályázhatnak azok szociális szövetkezetek, melyek – cégbíróság által bejegyzett- alapszabálya tartalmazza az ún. „sui generis” - tagi munkavégzésre irányuló jogviszonyt, emellett a települési önkormányzat kötelezően tagja a szociális szövetkezetnek.

Speciális elvárás: legalább 2 – legfeljebb 10 fő tagi munkavégzésre irányuló (sui generis) jogviszonnyal rendelkező szociális szövetkezeti tag.
Előnyt jelent: Értékteremtő kistérségi startmunka mintaprogram alapjain szerveződő szociális szövetkezetek.
Felhívjuk a pályázók figyelmét, hogy a 2014. augusztus 7-én meghirdetett „Sui Generis” Támogatási Program keretében támogatásban részesített szociális szövetkezetek jelen támogatási program keretében belül nem nyújthatnak be pályázatot

A pályázat beadási határideje: 2015. január 30.

A támogatási program keretében - legfeljebb 10 fő új - tagi munkavégzésre irányuló (sui generis) jogviszonyban foglalkoztatott szövetkezeti tag figyelembe vételével - legfeljebb 1 millió forint/fő/8 hónap támogatás igényelhető - összesen legfeljebb10 millió forint. A minimálisan igényelhető támogatási összeg 2 millió Ft.
A felhívás, valamint a teljes pályázati dokumentáció letölthető innen!
Forrás: www.ofa.hu